Aktualności

14 maja 2018 23:28 | Aktualności

XX Rajd Ekologiczny. Zawody ,,O laur Orlego Stawu’’ w Mycielinie

      12 maja w Szkole Podstawowej w Mycielinie odbył się XX Rajd Ekologiczno – Przyrodniczy ,,O laur Orlego Stawu’’, organizowany przez Związek Komunalny Gmin ,,Czyste Miasto, Czysta Gmina’’. Cele rajdu to przede wszystkim rozwój edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja nowoczesnych metod gospodarowania odpadami komunalnymi, upowszechnianie zorganizowanych form turystyki i krajoznawstwa, oraz uczestnictwo w aktywnych formach rekreacji i wypoczynku.

      Szkołę Podstawową w Korzeniewie reprezentowała drużyna ,, EKOMANIACY’’ w składzie Martyna Włodarczyk, Paweł Stasiak, Mateusz Wawrzyniak, Bartosz Janicki, Rafał Dymkowski. Uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnych i ciekawych konkurencjach zręcznościowo – ekologicznych. Przygotowali strój wyrażający protest przeciwko negatywnemu wpływowi odpadów komunalnych na środowisko naturalne, ćwiczyli celność rzutu nakrętkami od butelki PET, udzielali pierwszej pomocy, wykazali się znajomością wiedzy o bateriach, ,,łowili’’ odpady z rzeki, brali udział w doświadczeniu chemicznym, zaprezentowali wiersz haiku o kartonie. 

Drużyna aktywnie i z dużym zapałem wykonywała wyznaczone zadania, które nie należały do łatwych. ,,EKOMANIACY’’ otrzymali wyróżnienie  i  dyplom za swoje osiągnięcia. GratulujemyUśmiech

E Staszak, B. Kowalczyk

Przeczytano: 651 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: